Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Předávání kabinetu

Konec školního roku, uzavírání známek, vyklízení učeben, vybírání učebnic, úklid, porady ….

Trochu přeskočím časovou osu mého vyprávění. Jenom pro orientaci uvádím, že od toho března, kdy jsem se dohodla s paní ředitelkou na místu, jsem navštívila školu při různých příležitostech celkem pětkrát (o tom jindy) a dnes po šesté.

Dohánění známek

Na osmou hodinu jsem byla pozvána do kabinetu přírodopisu, abychom začali s předáváním kabinetu. „Chvíli počkejte já musím nejdřív dopsat známky a pak se vrhneme na ty skříně. …  Dneska to musíme odevzdat…. No podívejte, ten a ten kolega mi sem zase tu známku nenapsal! ….A co s touhle žákyní? Ta se tu už půl roku neukázala – odjeli snad do Anglie nebo co.  ….

Dnes byla p.uč. dost vystresovaná. Určitě k té né moc dobré náladě přispělo i deštivé počasí. Celkově jsem z ní měla dojem rozladěnosti a nevrlosti. Paní ředitelka, která chce mít zřejmě všechno hned a nebo ještě dřív asi taky zapůsobila.

Pomůcky, pomůcky, pomůcky 

Tak jsem občas pokývala hlavou a souhlasně a se soucitem přitakala. Než abych tam jen seděla, aspoň jsem šmejdila po skřínkách a šuplících.  Kabinet je veliký, kolem dokola obložený skříněmi a vitrínami. Musela jsem uznat, že škola má celkem slušné geologické pomůcky. Mnoho ukázek i celých sad hornin a minerálů (toho jsou snad 4 skřínky a X šuplíků), s živočichy  je to už horší, těch vycpaných je minimum, zato jsou tam stovky papírových a moduritových modelů. Dostalo mě 12 moduritových koz (cca po 10 cm) každá jiné plemeno. U psů (kteří tam jsou také) mě to tolik nepřekvapilo, ale kozy? :-D  Musím však uznat, že kabinet je celkem vzorně veden, materiály do výuky jsou přehledně seřazeny a tak. Jen výzdoba je poněkud zastaralá – na pár skříních jsou vylepeny obrázky květin z kalendářů (nejspíš tam jsou už 20 let) a kytky z krepáku – což byla specialitka paní učitelky, která je vyráběla se žáky během pracovních činností nebo praktik z přírodopisu. Snad to přežije, že obrázky ze skříněk půjdou do koše a umělý kytky asi taky.

čtverečky nebo linky?

o přestávce si mě zavolala p.uč z 1.stupně. Budu totiž mimo jiné učit i přírodovědu ve 4. a 5. ročníku. „Jaké chcete, aby měli děti sešity?“ řekla. Byla jsem dost v rozpacích, protože tu otázku jsem vůbec nečekala. Přiznám se, že mě vůbec nenapadlo přemýšlet nad volbou sešitů. „Tak malý, tlustý  a  čtverečkovaný, nebo velký, tenký s linkami?“ Řekla jsem že si nechám poradit, protože co já vím co je lepší. K přemýšlení o prvním stupni jsem se ještě nedostala – ani jsem nikdy tak malé děti neučila a nevím jestli třeba píší tak velikým písmem, že potřebují větší sešit. Dala jsem nakonec na radu p. uč přírodopisu a nechala do seznamu pro děti napsat ten malý, tlustý a čtverečkovaný UF!.

Evidenční kniha

Konečně se dostalo na inventuru.  Kód – název- pořizovací cena – počet kusů. Každý nástěnný obraz, každá kniha, každá videokazeta a pomůcky. Koukla jsem kde co je – už se i celkem orientuji.  Skříně jsme prošli a knihy zinventarizuje p.uč. s žáky zítra, to už se neučí.  Což o to, přírodopisný kabinet s tím se počítalo. Jenže mám převzít i kuchyňku a pozemky.  Na to se ovšem dostane až příště.  Tak Vám nevím, jestli bych neměla zkusit zajít nebo napsat paní ředitelce, zda by nemohla dát tu kuchyňku a pozemky někomu jinému. Nevím sice přesně svůj rozvrh a rozpis hodin a tříd, ale prosila jsem, aby mi těch pracovek dali co nejméně, takže doufám, že nebudu jediná, kdo je bude vyučovat a že by si to ten dotyčný vzal. A vůbec … mohli byste mi poradit. Za správu kabinetu je nějaký příplatek k platu? O tom se mnou totiž nikdo nemluvil.    hodnotili 2 uživatelé

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Tak pracovní vyučování bude jen mé a tak budu mít na starosti i tu kuchyňku a nářaďovnu. Nedá se nic dělat. Zkusím si v tom od začátku zjednat respekt a zabavit klíče těm, kteří je mají ikdyž nikdo neví proč vlastně. Zřídím sešit výpůjček a bude!
    PS: Díky za upozornění na chybu v pravopisu, občas se mi taková věc přihodí.

  2. avatar

    Jano, buďte ráda, že jste na ty pracovky sama! Co si kam dáte, pak hravě najdete. Nebojte se toho, jistě vám to půjde raz dva! A kabinet mít pod palcem není k zahození. Mám jej přes třídu a klíče od něj má kolegyně, co tam sídlí. A je to dost těžké si ty pomůcky vzít a projít tak, aby se s nimi dalo pracovat v čase, co potřebuji. PS: příplatek nečekejte.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.