Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Kytičky, kostičky, zámecká věž.. aneb první klasifikační

Dnes jsem absolvovala svou první klasifikační poradu. Taky jsem poprvé navštívila naši sborovnu a trochu mě překvapilo, že je celkem malá – ale vešli jsme se.  Každý tam má své místo určené a já si sedla na jedno z neobsazených míst naproti „své učitelce“ (rozumějte té, po které přebírám štafetu). Hned vedle ní seděl starý pan učitel fyzikář. „Tak co, paní kolegyně, jak to s vámi vypadá? Opravdu jdete do důchodu?“ zeptal se učitelky. „No jo, už tu mám náhradu.“ odpověděla a ukázala na mě. Tak jsme si podali s pánem ruce a představili se.  “A já už tu vlastně taky nejsem, v červnu končím a jdu taky do důchodu. Už potřetí!!!“ usmál se.  

Pšš-pšš ředitelka už je tady

Chvíli jsme se ještě bavili a pak přišla p.ředitelka s přísným pohledem a porada začala. Přivítala mimo jiné i mě a představila těm, kdo mě ještě neviděli. Pak se šlo bod po bodu jako na všech jiných schůzích, na kterých jsem jako doma, neboť působím i ve dvou občanských sdruženích a tam jsou schůze každý měsíc – někdy i častěji.  To ale odbočuji. Probraly se změny ve vyhláškách a zákonech, upřesňoval se program na poslední vyučovací dny, kontrolovaly se výjezdy a akce za pololetí a až na konec se dostalo na vlastní přehled klasifikace. Šlo se třída po třídě a jednotliví třídní informovali své kolegy o průměrném prospěchu, zameškaných hodinách, odučených hodinách, výchovných opatřeních a tak dále.  

kytičky, kostičky, zámecká věž

Pozorně jsem poslouchala, protože je pro mě vše nové a tedy i zajímavé. Pozorovala jsem však i některé z budoucích kolegů, kteří měli touhu se výtvarně projevit a tak jsem zjistila, že starý pan učitel fyzikář pěkně kreslí. Věž nedalekého zámečku se mu opravdu povedla. Dámy se držely obligátních kytiček a abstraktního umění.

učitel co by kamenem dohodil

Jediné, co mi vadilo, bylo dusno a nedostatek tekutin. Naprosto jsem opomněla vzít si lahev s pitím a tak jsem celou tříhodinovou poradu (bez přestávky) trpěla žízní. Když porada skončila, vyrazila jsem pěšky domů. Mám to domu celkem asi 4 minuty :-) Dnes mi to ale trvalo déle. Zhruba v polovině cesty jsem uviděla z jednoho domu na zahrádku vycházet paní učitelku z první třídy, se kterou jsem se viděla poprvé až dnes na poradě a neměli jsme možnost se osobně seznámit.  Poznala jsem ji i ona mě a tak jsme se zapovídaly, že vlastně bydlíme v sousední ulici.  Největší překvapení pro mě však bylo, že vyjmenovala další 3 budoucí kolegy, kteří bydlí také nedaleko a z toho onen starý pan učitel fyzikář dokonce v téže ulici jako já. 

pozvání

ještě bych ráda podotkla, že je pro vyučující přichystáno setkání „po vyčerpávajícím školním roce“ (jak stálo v pozvánce). Odpoledne po vysvědčení bude neformální posezení a protože pozvání směřovalo ke všem přítomným na poradě, půjdu také. Nenapsala jsem se však do seznamu, který koloval a na který si učitelé mohli objednat občerstvení, které hradí škola. Přeci jen zatím nejsem jejím zaměstnancem. Ale přijdu mezi ně ráda. Musím říct, že zdejší kolektiv se mi zamlouvá a s většinou budoucích kolegů si již tykáme.


    hodnotil 1 uživatel

4 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Pobavil mne odstavec o výtvarném umění, kterému se na poradách (nejen) učitelé věnují :-) Máte pravdu, kolik já namalovala kytiček!
  Zdá se, že Vás (nás) čeká zajímavý rok...

 2. avatar

  To je pěkné přivítání! Jen si to pěkně užijte! Jsou to ty malé radosti, které vás budou provázet a možná i později dodávat energií. Hodně zdaru!

 3. avatar

  Na své první pedagogické radě jsem byla přítomna také  ještě jako přihlížející. Učila jsem asi 4 hodiny při mateřské a měla jsem nastoupit po prázdninách. Zcela mne vyděsila jedna třída a její chování. S očima na vrch hlavy jsem jí doma líčila. No a za měsíc jsem tam byla třídní!

  Přeji příjemné prázdniny a ať se těšení vyplatí.

  PS. U nás klapou na porádách laptopy a pracuje se na výkazech :)

 4. avatar

  Taky jsem slyšela řadu nechvalně proslulých jmen i s jejich prohřešky. Naštěstí ti nejhorší z nich jsou prý z devítek a tak je už nepotkám. Oni se ale jistě najdou noví, kteří jsou vulgární, přepisují si žákovskou, porušují školní řád... Už se těším :-/

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.