Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

KPŽ – Lektor vzdělávacích aktivit

Právě jsem pobývala 4 dny v Brně na kurzu pro lektory vzdělávacích aktivit neformální výchovy a vzdělávání.  Cesta mi sice trvala 5,5 hodiny, ale stálo to za to. Zvlášť, když kurz sponzorovala Evropská unie :-)

KPŽ neboli Klíče pro život

Nevím kolik z vás se pohybuje kromě formálního vzdělávacího systému i v zájmovém a neformálním vzdělávání.  Klíče pro život je veliký projekt NIDM, který se snaží o rozvoj tolik oblíbených KK  čili klíčových kompetencí. Jakožto vedoucí zájmového kroužku v Pionýru a zároveň pedagog se snažím rozvíjet své pedagogické dovednosti tak, abych mohla v budoucnu pomoci vzdělávání našich vedoucích a lektorovat pedagogická témata na jejich kurzech.  Proto mě zaujala nabídka zúčastnit se kurzu pro lektory v Brně.

krmeni

Mediální výchova, YMCA a nekuřáci

Byl to už můj druhý kurz v rámci KPŽ, který jsem absolvovala. Ten první se týkal průřezového tématu mediální výchova. Ten byl víkendový, v Praze a také se povedl. Rozhodně inspiroval pro výuku med.vých.  i ve škole.   

Tento kurz pro lektory pořádala YMCA Brno. Sjelo se 15 účastníků. Ještě nikdy se mi nestalo, že by se sešlo na akci 15 lidí a nikdo z nich nekouřil. To mě ohromně povzbudilo a utvrdilo, že jsem v dobré společnosti. Co už mne tolik netěšilo bylo, že většina z účastníků vyznávala také abstinenci, takže nebylo s kým jít ani na pivo. Stejně na to nějak nebyl čas. Kurz byl napěchovaný zajímavými přednáškami, které ovšem nebyly vůbec nudné. Byly proložené aktivitami a odehrávaly se jak uvnitř tak venku.  Témata byla například: Lektorské dovednosti,  Práce se skupinou, Tvorba konceptu vzd. aktivity, Diagnostika studijních předpokladů, analyzování účinnosti vzdělávání, řízení projektu a jiné.

Vlastní doprovodný program

Do Brna se často nedostanu a tak jsem využila příležitosti a v obědových pauzách a po skončení večerního programu, jsem se vydávala za svým vlastním programem. Především jsem navštívila místní ZOO, která mi dala dost zabrat, protože je do kopce. Druhý den jsem zase došla na Špilberk, kde už měli ale zavřeno, tak jsem alespoň prošla kolem dokola a pozorovala město.


    hodnotilo 5 uživatelů

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.