Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Dobré zápisné

strúdlKdy se učitel těší do školy? Když v ní nejsou už žádné děti! To jsem se mimo jiné dozvěděla, když jsem zase jednou navštívila své budoucí působiště. Byla jsem na další části inventarizace při předávání kabinetů.  Nešla jsem však s prázdnou. Donesla jsem upečený slaný štrúdl. Nedávno jsem ho poprvé vyzkoušela a od té doby ho dělám při mnohých příležitostech. 

Nabídněte si…

Stavila jsem se s ním také v ředitelně, kde p. ředitelka právě pila kávu s kolegou, který naopak učitelský sbor opouští a odchází do důchodu. Oběma jsem nabídla a zapředla do hovoru. Původně jsem tam však šla s tím, že požádám o informaci, co vlastně budu učit (naplnění úvazku). Bohužel nebyla ve škole přítomná paní zástupkyně, takže jsem se to stejně nedozvěděla. Podarovala jsem štrúdlem alespoň paní sekretářku a slečnu na výpomoc, se kterou jsem se už taky seznámila před tím. Při návratu k inventarizaci do svého budoucího kabinetu, jsem ještě potkala kolegyni z vedlejšího kabinetu. S tou jsem se zapovídala ohledně výtvarné výchovy, kterou bych měla učit také.  Ukázala mi kreslírnu a kde jsou jaké pomůcky. Mají tam dokonce sušák na výkresy. Moc pěkné.    

Měla jsem z toho dne dobrý pocit, že jsem se dobře zapsala u kolegů i v ředitelně. Všem můj štrúdl chutnal. :-)    hodnotili 2 uživatelé

6 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Mohu poprosit o recept? O prázdninách na mne připadá občasná povinnost při zajišťování stravování členů rodiny. Zkusil bych je překvapit slaným zákuskem. Děkuji a přeji příjemné prožití prázdnin.

 2. avatar

  Není vůbec složitý a má mnoho variant. Rozválíte listové těsto a podel jednoho kraje naskládáte nějakou tu uzeninu (ideální je dlouhý tenký párek rozkrojený podélně na čtvrtiny), červenou papriku nakrájenou na proužky, tvrdý sýr také na silnější proužky (takový, který se moc neroztéká) a proužky cibule (já dala červenou cibuli). Průběžně rolujte do těsta a co nejvíc tlačte, aby nebyly uvnitř zbytečné vzduchové kapsy. Když je šiška hotová potře se vajíčkem a posype sezamovým semínkem a trochou nastrouhaného sýra. Dá se péct do trouby dokud nezezlátne.
  Je to jednoduché a chutné. Budu od tohoto roku učit také vaření, tak ho zkusím s dětmi.

 3. avatar

  Abych nezapomněla, tak se lépe krají až když je úplně vychladlý. Pokud si ho chcete dopřát teplý, pak počítejte s tím, že se bude trochu rozpadat. Ale teplý je výborný, nikdy neodolám a část si ukrojím.

 4. avatar

  Myslím, Jano, že jste to vzala za správný konec :). Už se těším, co v září upečou mé nové kolegyně :D

 5. avatar

  Vyzkoušel jsem a je opravdu dobrý. Díky za tip.

 6. avatar

  To je milé. To jsem ráda, že vám chutnalo.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.