Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

e-learning aneb co vás na fakultě nenaučili

Pondělí 22.8.2011 , Pefd UK Praha
 • 10.30: sedím v mé bývalé fakultě, kde právě probíhá úvodní setkání k e-learningovému kurzu Pedagogické (a jiné) dovednosti začínajícího učitele. Zatím se nám představili tutoři Anna Doubková a Karel Tomek. Zajímavou shodou okolností jsem je viděla již asi hodinu a půl před začátkem kurzu aniž bych to věděla. Seděli jsme vedle sebe v McDonaldu a snídali a čekali až bude čas jít do učebny.

Je nás tu 21. Prý dobrý vzorek učitelské populace – 20 žen a 1 mladý muž. V úvodu jsme se představovali. Z Ústeckého kraje jsem asi jediná, pokud jsem se nepřeslechla. Nyní jsme v počítačové učebně a procházíme technickým školením jednak o portálu jednak o Moodlu.

 •  11.45 zřídila jsem si Skype (je nutný pro Skypové konference)
 • 12.00 mám hlad, naštěstí je čas na obědovou pauzu (dostali jsme bagetu a jablko)
 • 12.15 už hlad nemám
 • Další části již nebyly v počítačové učebně.  Ale bylo to fajn. Lecos jsem si odnesla. Říkali jsme si svá očekávání a nejtíživější problémy s nimiž chceme poradit.

středa 24.8.2011, doma

V půl sedmé jsem se probudila s myšlenkami v e-learningu. Tak jsem k tomu rovnou zasedla. Již v úterý jsem si pročetla prvních několik materiálů a splnila asi 2 nebo 3 úkoly. Došlo mi, že tento kurz, by se opravdu měl jmenovat „Co vás na fakultě nenaučili“.  Hned první lekce je pro mně víc než aktuální – „Učitel jako zaměstnanec“ – smlouvy, papíry, paragrafy… 

Tutoři nastolili zajímavé diskuse: Výhody a nevýhody smlouvy na dobu ne/určitou;  Jak je zajištěn na škole informační tok;  Zda-li jsme se setkali s uvádějícími učiteli; Kterou dokumentaci považujeme za důležitou ….. a další.

 


    hodnotil 1 uživatel

2 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Milá Jano, přeji Vám, aby Vám energie, s jakou přistupujete ke všem úkolům (co jsem měla možnost sledovat), vydržela co nejdéle. A samozřejmě se to týká i e-kurzu.
  Jaká byla/jsou Vaše očekávání od tohoto kurzu?

 2. avatar

  O kurzu jsem se dozvěděla tady na portále a byl již obsazen. Přesto jsem se přihlásila jako 7 náhradník. Bylo pro mně překvapením, že jsem se nakonec vešla. Oslovila mne témata jednotlivých lekcí. Očekávám, že mně kurz tak trochu nasměruje k těm správným informacím. Jednotlivé úkoly mně například donutily podívat se do zákoníků a vyhlášek, k čemuž bych se asi jen těžko jinak dokopávala. Navíc je to příležitost k navázání nových kontaktů.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.