Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Den prvý – startovací

Tak je to tu, den nástupu do práce. Nic míň, nic víc. Musím přiznat, že jsem byla v klidu – až mě to zarazilo. Posledních několik málo dní jsem proudila životem kupředu a nepřipouštěla si všechny ty obavy, které mi byly společníky většinu prázdnin.  Včera večer jsem si uvařila dobrou večeři a dívala se na film Poslaná pošta (podle knihy Terry Prattcheta).

Bouřka

V noci mezi půlnocí a jednou ráno byla krásná bouřka. Vzbudilo nás pronikavé světlo provázející burácivé blesky. Dokonce jsem vstala z postele a šla se k oknu podívat. Foukal prudký vítr a nebe bylo plné blesků. K mému zklamání však byla hlavní blesková šou za domem a tak jsem viděla vždy jen oslňující světlo. 

Neposlušný zvonek

Ráno jsem předstihla budík a vstávala už chvíli po šesté. V klidu jsem si zkontrolovala poštu a portál, jak to mám po ránu ve zvyku. Udělala jsem si nejen snídani ale i svačinu s sebou. Stále v dobré náladě. Na půl osmou jsem dorazila ke vchodu školy a zazvonila na zvonek. Dlouho to nepříjemně vyzvánělo…dlouho….pak jsem si všimla, že jsem zřejmě zamáčkla zvonek a tak to zvoní neustále. Ouu. Říkám si „No skvělé, to je ántré“ . Naštěstí se mi to podařilo odblokovat a v tom přišla sama paní ředitelka a omlouvala se, jestli prý čekám dlouho, že nebyla v ředitelně. Takže nejspíš ten zvonek neslyšela… To už se asi nedozvím.

Měla jsem přijít o půl hodiny dřív než ostatní, abychom vyřídily podepsání smlouvy a dalších dokumentů.  Vše probíhalo hladce, občas jsme prohodily s paní ředitelkou nějakou tu neformální formulku – jak bylo o prázdninách, jaké je vedro, jé vy máte pěkný šperk… Pak mě zavedla do sborovny, kde již panoval čilý ruch. Rozebíraly se připravené pomůcky do tříd a krepový papír na výzdobu nástěnek.  Vzala jsem si hromádku se svým jménem a šla do kabinetu na druhém konci školy od kterého jsem zatím neměla klíče, ale sousedka mi otevřela, takže jsem tam složila vše na stůl a přezula se. (To jsem snad ani neměla dělat. Nové pantofle na bosou nohu…au au mám z toho odřený nárt.)

Myšmapa na poradě

Ani jsem se nenadála a byla tu porada. Stačila jsem si ještě připravit kafe a už jsme s kolegyní, co má kabinet přes chodbu, cupitaly do sborovny. Na začátku mě paní ředitelka představila – jen jménem. Už jsme se s většinou viděli, takže tím to taky skončilo. Pokračovala agenda a já se snažila si psát poznámky – jak jinak než pomocí myšmapy.  Hned mám asi tři nápady a invence, ale všechno jedno po druhém. Na projekty a soutěže bude ještě čas. Na konci porady jsme obdrželi rozvrhy. Chvíli jsem na to koukala a trvalo, než jsem se zorientovala. Ročníky jsou psány římskými číslicemi. Jakmile porada skončila, vrhli jsme se na rozdělování dozorů v přidělených sektorech a na vyměňování učeben. Řada učitelů se různě rozutekla, takže jsem se po škole docela naběhala. A k tomu jsem měla děsný hlad. Ten jsem ve vyšetřené minutce utěšila svačinou, která se ukázala být malá. :-)

Nejlepší část dne

Po té, co jsem dostala alespoň univerzální klíč, jsem se rozhodla začít s vyklízením kabinetu. Má předchůdykně, jistě v dobré víře, zanechala zde snad úplně všechno. Ačkoli tvrdila, že si vyklidila osobní věci, zbyli tam porcelánoví sloni, manikúra, fotky třídy no a kdesi cosi. To jsem dala na jednu hromadu a snad si to ještě odveze, nebo to půjde. Proč nejlepší část dne? protože jsem se už dlouho těšila, jak strhnu ze skříní ty 30let staré obrázky kytek z kalendáře …. protože jsem sundala z přepláceného stolu úplně všechno, část vyházela a část dala na hromadu “ k břebrání“. Nemám ráda sarapatičky.  Vrcholem bylo, že druhý pracovní stůl, který je v kabinetě, dříve patřil paní učitelce, která byla předchůdkyní té co střídám a dosud tam občas zaskakovala na pokec a pomáhala s nástěnkami. Ten stůl má 6 šuplíků. Všechny byly plné jejích věcí a to už tam kdo ví kolik let neučí. Ovšem co věc to perla. Například členský průkaz ROH a nebo klasifikační sešity za celou její učitelskou kariéru. Našla jsem dokonce i jaké známky z přírodopisu měl můj přítel v 5.A. O tento nález jsem se podělila se sousedkou z protějšího kabinetu a protože byla také žákyní této školy, našla tam svou klasifikaci i ona. 

Den plný nápadů 

Párkrát jsem se dneska blýskla. Poprvé, když zástupkyně hloubala na rozmístěním tříd a navrhla jsem, že si můžu vzít ty praktické činnosti do cvičné kuchyňky, když tedy potřebují tu moji učebnu přírodopisu. Měla radost, že nemusí nic moc komplikovat složitými přesuny.  Zároveň je to i blýsknutí druhé, protože jsem tím zabránila přesunu mé kolegyně ze třídy, ve které potřebovala být kvůli interaktivní tabuli. Za třetí mě napadlo, že papírové květiny, které má předchůdkyně nashromáždila za ta léta (zabírá to celou skříň) a které jsem chtěla nemilosrdně zlikvidovat, znovu zužitkuji o praktické činnosti. RECYKLACE GO! V osnovách mám totiž „aranžování květin“ a proč by nemohly být papírové??? Mohly. Takže to vydržím někdy do listopadu až nebudeme chodit na pozemky a budeme aranžovat výzdobu. Abych to správně završila, tak tu květinovou výzdobu dáme do sborovny, kde je barviček pomálu a tím uděláme jistě paní ředitelce radost. HA!

Myslím, že byl ještě jeden geniální nápad, ale ten už jsem zapomněla. Takže pro dnešek končím. 


    hodnotili 2 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.