Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

den čtvrtý a pátý: nahoru-dolu-nahoru

A je to tu , přišla jsem z práce a probírám si, co všechno jsem dnes stihla. Dnes jsem byla trochu uklizečka, třídička, zahradnice, přenašečka, aranžérka, tvůrkyně a já nevím co ještě.

Neboť jsem vyklízela další šuplíky,

urovnávala hory starých učebnic do skříněk

třídila poděděné archy papírů, výkresů a časopisů,

česala školní rajčata pro zítřejší rajčatový salát, který poslouží jako občerstvení na zítřejší celodenní školení,

přenášela zahradnické konve z místa na jiné místo

dokončila okrepovákovávání zbylých 2 nástěnek

a upravila jedny osnovy pro jeden ročník – to mě dnes bavilo nejvíc. I pro to, že se u toho sedí.

Každopádně cítím, jak se mi aktivují svaly z toho věčného přenášení něčeho někam. Začátek dne byl celkem pomalý a nudný, jen přehrabování se ve starých papírech. Pak když přišla kolegyně ze zkoušek, tak už bylo veseleji a řešili jsme věci se kterými jsem chtěla poradit. Vypadá to, že to bude jako na houpačce – jeden den dobrý – druhý horší.

 

Den pátý

Jako další povolání můžu přidat servírku. Dnes proběhlo školení pro celý druhý stupeň, kam jsem pomáhala nést občerstvení. Školení od Step by Step bylo na téma hodnocení. Toto školení si nejenom já, ale i všichni další kolegové chválili. Sympatický pán nás totiž nepřišel poučovat ani do nás hustit jak bychom měli hodnotit žáky podle nejmodernějších trendů. Spíše nás vedl k zamyšlení se nad různými způsoby hodnocení, projít si klady i zápory, diskutovat o problémech, které pociťujeme v praxi a celkově dokázal naladit příjemnou atmosféru. Každý mohl vyjádřit svůj názor, každá aktivita byla dobrovolná, všichni přesto pracovali a zapojovali se. Přesto, že ani tentokrát nešlo o „něco nového“, přínosem školení byly samotné myšlenkové procesy v našich hlavách a inspirace z naprosto konkrétních a reálných situací a příběhů, které jsme vyslechli. Den rychle utekl a k ničemu jinému jsem se již ve třídě ani v kabinetu nedostala.


    hodnotil 1 uživatel

2 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    Dovolila jsem si přidat dnešní zápis k tomu včerejšímu, neboť oba nejsou dlouhé a nechci také tak úplně zahltit hlavní stranu blogů.

  2. avatar

    Milá Jano, já bych se neobávala "zahltit hlavní stranu blogů". Třeba to bude popostrčení pro ostatní blogery, aby se pokusili "vecpat" svůj příspěvek mezi popisy dnů začínající učitelky ;-)

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.