Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

den devátý – křest

Pět hodin v kuse. To byl dnešní ostrý start mého učitelování. Úterky budu mít mladší žáky (5.-7.ročík). Ti nejmladší byli strašně fajn.  V přírodopisu jsme si povídali o tom co nás ve školním roce čeká. Představila jsem jim Oskara – kostlivce. Byli nadšení, že si s ním mohli potřást rukou.

Co bylo včera, není dnes 

Šesťáky, kteří mi dali zabrat včera, jsem dneska už zvládla o něco lépe. Byla jsem víc odměřená a napomínala je při hlučení, skoro důsledně jsem poslouchala jen ty, kteří se přihlásili a které jsem vyvolala.  V podstatě jsme dnes se všemi třídami dělali jen úvodní proškolení o bezpečnosti, takže to byl pořád takový rozjezdový režim.  Všem třídám jsem řekla jak si budou psát zápisy do sešitů a pár pravidel. Když to hodnotím zpětně docela to šlo. Jen na hlasivkách jsem cítila, že jsou vytíženější než obvykle. Po vyučování a po obědě jsem šla co nejrychleji domu. Na chodbě mě ještě odchytla paní uklizečka, protože jsem zapomněla upozornit žáky, aby zvedli lavice, protože mi nedošlo, že jsou v té třídě dnes poslední. Takže jsem dostala tak trochu (ale ne moc) vynadáno. Pak jsem šla domů a ačkoli mě čekají přípravy na zítra jako bych měla mozek přepnutý do úsporného režimu.


    hodnotili 4 uživatelé

5 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Myslím, Jano, že Vám všichni držíme palce a procházíme spolu s Vámi napjatě jednotlivé dny. Je příjemné číst, že už byli šesťáci o něco lepší.


  Hlavní heslo dne/týdne/měsíce/roku by mělo být: DŮSLEDNOST. To se cení - jak žáky tak kolegy.


  PS: Když jsem nastoupila po škole (a také když jsem dostala prvňáčky), tak jsem pěkně 2x denně kloktala. Hnusné, ale účinné. Doporučuji.

 2. avatar

  Docela mě pobavila představa, jak žáci zvedají lavice. Myslím, že tento překlep dokresluje popisovaný úsporný režim :-), který zná každý aktivní učitel :- D.

 3. avatar

  Děkuji, kolego, za upozornění. Ano je to překlep, samozřejmě jsem měla na mysli židle. Jak jste sám postřehl, je to tím úsporným režimem a protože to je i celkem vtipné, dovolím si to neopravit a v příspěvku to ponechat.

 4. avatar

  Pít! Ve škole raději jenom vodu, to ostřejší až doma :)
  Ale vážně, aby ti neodešly hlasivky, tak je pořád propalchuj než si zvyknou nebo jsi do měsíce bez hlasu a na neschopence.

 5. avatar

  Já musím říct, že letošní školní rok jsem zahájila naprosto úžasnou rýmou, kterou v téhle podobě nemívám ani v chřipkových obdobích. Takže hlas mám na minimu a snad to s dětmi nějak ustojíme :)

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.