Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

zlom

Tak jsem přestala psát denní záznamy. Důvody jsou různé. Především neumím psát moc obecně a tak zabíhám někdy do podrobností a snad i osobních věcí.  Sama se snažím učit své žáky, že se nemají na internetu příliš otevírat. Nikdy nevíte kdo si to přečte, že. Druhým důvodem je časová úspora. Oněch prvních 14 dní jsem přišla domů z práce a hned zasedla k počítači, plná dojmů a očekávání toho, jak je dokážu přenést do psaného textu, aby pobavily i poučily. Přinášelo mi to radost, jistý druh uspokojení. Ale oddálilo zahájení příprav – kolikrát i o hodinu – a pak jsem odpadala od počítače rovnou do postele.

Myšmapa „Já“ 

Jak jsem se již zmínila, účastním se zdejšího e-learningu. Jedním z úkolů, který jsem dnes absolvovala, bylo sestavení myšmapy o sobě. Pomocí návodných otázek. Kdo jsem? Jaké jsou mé silné a slabé stránky? Co ráda dělám, poslouchám, čtu? Jakých úspěchů a neúspěchů jsem v životě dosáhla? Koho a co mám ráda.  Koho – to bylo snadné. Ale s „co“ jsem si chvíli lámala hlavu. Nemohla jsem přijít na věc, ke které bych byla nějak fixovaná. Až pak jsem přišla na svou klíčenku. Je děsně modrá a reklamní. Propaguje „toitoiky“(záchodky) a je na ní nápis „Jsme pro každou prdel!“ Tu mám fakt ráda. Daroval mi jí můj táta a to je jeden z lidí, které jsem uvedla v první kategorii „koho“. 

A co ráda dělám? Jednou z věcí je předávání informací. Snad i pro to je ze mne učitelka. Proto dělám zároveň tiskovou mluvčí občanskému sdružení, proto publikuji články na Novinky.cz a proto mi bylo (a je) potěšením psát na portál. Ráda předávám informace, zprostředkovávám a propaguji. Přesto čeho je moc, toho je příliš. Tak se prostě vrátím k občasným postřehům, které se dějí mně a ve mně. Třeba, že jsem si dnes pověsila (přilepila) kalendář portálu na skříň v kabinetu – akorát asi tak o 1 cm přečuhuje.

co bylo, když bylo ticho?

je to týden, co jsem nenapsala nic o dění ve svém novém působišti. Tak to stručně shrnu. Další praktické činnosti šly lépe, protože jsem s pomocí uvádějící učitelky připravila podrobný rozpis prací a přiřadila k nim žáky předem. Proběhla druhá hodina mediální výchovy a bohužel nastala změna oproti první hodině a žáci už tolik neudržovali pozornost, jak bych si představovala. Ale pořád jsou to jedny z těch lepších hodin.  Přírodopisy zvládám – kázeň stále ne. Už jsem zadala několik 5minutovek a různých samostatných prací, rozdala témata referátů, pachtila se z tištěnými zápisy (s vynechanými místy pro doplnění), protože jsem si vybrala sešity a zjistila, jak příšerně většina píše. A když už bych to kopírovala pro žáky s IVP – tak to už můžu dát rovnou všem. Dál… naučila jsem se vybírat žákovské jako výstrahu. U některých to funguje. Poznámku jsem zatím ale žádnou nedala. V pátek jsem zkusila laborky, ale špatně jsem se připravila a totálně se mi rozpadla hodina. Nic se nestihlo a nic jsem nenaučila, jenom jsem se stresovala a pořád musela pro něco odbíhat a žáky napomínat ať nesahají na tohle a na tamto. Poučila jsem se. Zítra to snad bude lepší, to je na řadě druhá polovina třídy.

Pěkný víkend s následky

 Celý víkend jsem byla mimo město a sice jsem si odpočinula od práce, ale ne od dětí. Navíc jsem pořádně nastydla a tak je dnešní výpověď dost ovlivněná „děsdou rýbou“.  Je mi totiž mizerně, je mi zima, nemůžu dýchat, mám odřený nos a zalehlé uši, bolí mě různé svaly o kterých normálně ani nevím, že je mám, protože jsem o víkendu tak nějak sportovala a na to není moje tělo zvyklé.  A při tom jsem se zpotila a prochladla. Taky jsem nedávno ztratila svou čelenku a nemůžu se dostat do města, abych si koupila novou. Ách jo. :-/

 


    hodnotili 4 uživatelé

5 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Jano, na konci VŠ nám říkali, ať se připravíme na to, že první roky promarodíme. Pak se promoříme nemocema a jen tak nás něco nezkolí! Takže to, že jsi nachlazená, je podle plánu :D Jinak chápu časovou náročnost... nejsem na tom lépe... Hodně zdaru a brzké zdraví :))

 2. avatar


  Jano, omlouvám se, ale Vás takto oslovuji. Za prvé, jsme jmenovkyně a za druhé, když čtu vaše upřímné příspěvky hodně vzpomínám na své začátky ve školách. Sice se všechno mění, ale dost toho zůstává stejné. A je tomu dobře. Dokud budou tak přemýšlivé učitelky jako vy, máme všichni vyhráno.
  Přeji Vám zdravíčko a hodně trpělivosti. „Kantořina umí člověka uspokojit.“

 3. avatar

  Jani :-D bude zase dobře (-:

 4. avatar

  Mám kolegyni, dnes velmi zkušenou a respektovanou učiteku, a její první měsíce ve škole po ní žáci házeli v hodinách vlaštovky. Takže vytrvat :) a vše se v dobré obrátí.

 5. avatar

  Díky, mám v plánu vytrvat. Právě to si říkám, že je to jen začátek. Byla jsem například dnes na hospitaci v té třídě se kterou mám problémy u jejich třídní. Uvidíme.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.