Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Blogy, blogy, blogy

Nejsem na portálu žádný „starousedlík“, zapojila jsem se teprve před pár měsíci. Avšak zapojila jsem se čile do blogování a zvykla si na určitý okruh lidí. Někdy mi přišlo líto, že není jejich aktivita větší. Říkala jsem si, že by se mohli zapojit i další lidé, aby diskuse byly rozmanitější. Oslovovala jsem své bývalé spolužáky a kamarády učitele, ale bez účinku.

Pak se roztrhl pytel s novými blogery a jejich blogy. Jak jsem pochopila, jde o účastníky kurzu, kteří mají blogování jako součást výstupu. V pořádku. Jistě je to dobrý nápad. Jenže prvních několik blogů této skupiny, které jsem ještě přečetla mě nijak neoslovily, týkaly se ICT, což je pro mne momentálně naprosto okrajová záležitost. Přestala jsem je číst. Už také pro to, že jich najednou přibývalo tolik. A někdy ani neobsahovaly žádný text nebo nebylo o co stát. Také hvězdičky mi byly signálem. Nechci se Vás, kteří jste účastníky toho kurzu, vůbec dotknout. Jen chci vyjádřit své pocity a upozornit na fakt, že příspěvky od „staré gardy“ od té doby nejsou téměř k vidění. Takže z toho usuzuji, že podobný pokles zájmu o blogy na portále postihl třeba i jiné blogery. 

 


    hodnotili 3 uživatelé

9 komentáře k příspěvku

 1. avatar


  Na jednu stranu s vámi souhlasím, na druhou stranu je to tak, že v budoucnu můžou na portále blogy přibývat jako houby po dešti a bude ještě hůř. Například na http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/ jsou blogy rozděleny na  V.I.P. blogy nahoře - zřejmě jde o osobnosti, které byly osloveny, nebo spolupracují s deníkem a na ty ostatní – blogery níže. Pakliže v budoucnu přibude blogů a blogerů, budeme muset podobně uzpůsobit titulní stranu blogů na portále, protože číst vše o ICT se opravdu nedá :-D.

 2. avatar

  Jani, měla jsem úplně stejný pocit, když jsem se včera pokoušela prokousat k blogům, které jsem ještě nečetla. Ale neměla jsem tu správnou náladu to sem napsat. Ale na druhou stranu je pravda, že ne vše se dá číst, bohužel. Ale jsem ráda, že ses nenechala odradit a napsalas příspěvěk. Jak to jde po měsíci ve škole? Těším se na další postřehy a zajímavosti, moc ráda je čtu. :)

 3. avatar

  Jenom bych doplnila, že kurz trvá 8 týdnů a každý týden máme jako výstup nějaký veřejný příspěvek. A jenom část kolegů zvolila pro prezentaci blog zde. No, budete muset asi příspěvky chvíli přeskakovat, protože někoho ICT zajímá a o něm kurz je. Koneckonců není nutností číst vše, o včelách a hudbě zase nečtu já. :)

  PS. A "nebylo o co stát" je dost silný odsudek a byla bych s ním opatrná, pokud jde o téma, ve kterém se neorientuji.

 4. avatar

  Doufám, že řada z účastníků kurzu zůstane na portále dál, i po skončení kurzu. To je jedině přínosem.
  Ani předtím jsem nečetla úplně každý blogový příspěvek. A to, že musím vícekrát kliknout, než se dostanu k tomu, který číst chci, to mi nevadí. Jen mi přišlo líto, že noví blogeři tak trochu převálcovali ty služebně starší.

 5. avatar

  Myslím, že je tu dost nepřehledná struktura blogů, mělo by to být nějak rozděleno, např. podle zaměření bloggerů, obsahu...takhle je to veliký chaos a vůbec se v tom neorientuji. Chtělo by to zamyslet se (admin) a reorganizovat bloggování, vytvořit z chaosu řád. Pak budeme spokojeni všichni. PS: Jsem také v kurzu Vzdělávací technologie 21. století, ráda jsem poznala prostředí WordPressu, zde mám svůj blog, ale dělám si i díky "nakopnutí" zde na kurzu svůj osobní, který budu věnovat své literární činnosti. Takže - díky tobě, e-learningu!

 6. avatar

  Ano, například rozdělení blogů  podle typů školství (ZV, ZUV, atd). I s rizikem že to nemůže nikdy být absolutní dělení...např. ve svém blogu se zabývám věcmi týkajících se (myslím) leckdy většiny kantorů. Ale nevadilo by mi zařazení do ZUV skupiny, i když by mne asi nečetlo tolik lidí jako nyní..., nevadí. Při použití funkce Hledej na tomto portále, to stejně vyhledá všechny blogy na dané téma...! (pokud se zadá vhodné klíčové slovo).

 7. avatar

  Nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že si lze nastavit jakýsi RSS systém, který sleduje vybrané blogery. A pokud taková možnost zatím není, tak by mohla být. Ale takové rozdělení (jako navrhoval výše pan Frnka) jako je třeba u diskusí si neumím moc představit.

 8. avatar

  Blogy čtu ráda. Přesto bych se přikláněla k založení nějakého veřejného "šuplíku" pro blogery - účastníky kurzu. Taky se mi teď obtížně vyhledávají nové blogy lidí "služebně starších", jak trefně napsala Jana.  

 9. avatar

  Pamatuji dobu, kdy nás tu blogerů bylo méně než prstů na rukou. To že je tomu dnes jinak je jenom dobře.
  Otázka je, zda má tento prostor sloužit jako místo pro prvé pokusy blogerů v rámci organizovaného školení. Ale ani v tom nelze hledat nic špatného. Vedl jsem kdysi několik kurzů ICT a pamatuji, jakým zážitkem a velkou motivací bylo pro jeho účastníky, když se jejich prvý příspěvek objevil vystavený na internetu a oni ho mohli ukázat jako důkaz nově získaných schopností  svým přátelům. Takže ani v tomto případě by nebylo správné někomu vymezit možnosti vyzkoušet si nejen technické, ale i obsahové možnosti. Možná že právě tady začíná dráha některého z budoucích úspěšných blogerů.
  Jiná věc je, že i já hledám své oblíébené autory a v současné džugli příspěvků se často ztrácím. Ale je tu vyhledávání, kterým se dá dostat rychle k autorům, kteří mně zajímají. Je ale fakt, že jako autor už necítím takovou potřebu tak často psát, když vidím, že prostor je zaplněn novými aktivními autory. Ale dost možná, že i to je ku prospěcu tohoto místa.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.