Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Za co?

Tak mi to pěkně začíná, ten 7. vyučovací týden. Člověk se chvíli raduje, že přežil první měsíc v práci a hned na to přijde den jako je dnešní pondělí. 

Proležený víkend

Těšila jsem se na víkendovou akci s kamarády, ale díky mému nalomenému zdraví a opravdu nevlídnému počasí venku, jsem se rozhodla zůstat doma, v posteli, pít čajíčky a preventivně se léčit z angíny nebo chřipky, nebo co to na mně lezlo. Povedlo se. V neděli se můj stav znatelně zlepšil a jistě i díky příteli, který mě opečovával a vařil bylinkové čaje. Když už jsem vydržela sedět u počítače, tak jsem se pustila do příprav na dnešní den. První hodinu mne čekalo suplování. A další tři hodiny byly ve znamení testů, které jsem tedy dělala taky až v neděli. Byla jsem připravena jít v pondělí ráno do práce. 

Bbrrrrrr

Do práce jsem přišla, přezula se do pantoflí a namnožila pracovní listy pro páťáky. Suplovala jsem u nich matematiku, ale protože je mám na přírodovědu, rozhodla jsem se to propojit. S látkou jsem dál jít nemohla, neměli sešity ani učebnice. Vytvořila jsem pracovní list o souhvězdích. Že jich známe 88, jak získala svá jména a podobně. O Velké medvědici a Orionu jsem vložila i zkrácenou verzi bájí podle nichž jsou pojmenovány.  Prvním úkolem žáků však bylo propojit přímkami 22 teček(hvězd), které byly vytištěny z druhé strany pracovního listu, podle své fantazie do souhvězdí. Pak své vymyšlené souhvězdí měli také pojmenovat. Většině se podařilo něco vymyslet. Obzvláště kluci viděli v tečkách bojující postavu, kterou má souhvězdí Orion (jehož „tečky“ jsem použila) skutečně představovat. Pak žáci četli text a nakonec odpovídali na otázky. Pěkná hodina :-) Po této hodině jsem měla jednu volnou. Hned jak jsem byla v kabinetu jsem se přezula zpět do bot, protože mi v pantoflích byla zima. Já se tak snažím, abych byla celý víkend v teple, abych nikde neprochladla a pak přijdu do práce a tam zima zimoucí. Svetr jsem za celý den nesundala.

Testy

Následovaly tři hodiny v nichž všech žáci psali písemky (testy). V testech kombinuji otevřené i uzavřené úlohy, popis obrázků, spojovačky a doplňování tabulek. Všechny úlohy jsem na začátku vysvětlila a byla jsem potěšena, že zadání všichni pochopili. Ve třech třídách (2 různé ročníky) jsem nedala ani jednu 5. Ale také bohužel jen jedinou 1. Žáci během psaní poslouchali moje pokyny a až na pár chvil při vybírání testů byli i jakž  takž ticho. Horší to bylo po té, co jsem testy vybrala. Říkali jsme si správné odpovědi, ale byl u toho veliký hluk. Překřikovali se a vzrušeně debatovali kdo jak odpověděl. Obzvláště v sedmé třídě byli rozdivočelí a zbytek hodiny (asi 15 minut) byl katastrofální. Vůbec nechápali, že po nich chci pozornost a ticho. 

U oběda

U oběda jsme si pak s kolegyněmi povídaly právě o hlučnosti žáků, že dříve tak hluční žáci nebývali (říkaly ony) , i když jich bylo ve třídách více. Postupy, jako zmlknout a čekat až si všimnou, že nemluvíte, už dávno nefungují. Škoda, že nemůžeme zavřít uši tak jako oči, že?

Školení – ano, ale jen taková, co nás nebudou moc stát

Denně mi přichází na e-mail řada nabídek na vzdělávací kurzy, školení, přednášky a podobně. Pročítám je pečlivě, jsou-li alespoň trochu z mého oboru, nebo týkající se učitelské profese. Vyhlídla jsem si dva a vyrazila do ředitelny. Za prvé jsem se ptala na volno, kvůli závěrečnému setkání e-lerningu, který absolvuji zde na portále. To už je nahlášené, ale pro jistotu jsem si to ověřila. Pak jsem se zmínila o jednom workshopu a p. ředitelka ho hned v poště vyhledala a vypsala přihlášku, podepsala, orazítkovala – úplně bez problémů. Workshop se totiž koná v době, kdy už mám po výuce, je ve městě a nic nestojí. Jakmile byla návratka odeslaná, pokračovala jsem s druhým vyhlídnutým kurzem v rámci výchovy ke zdraví. Jenže ten je v Ústí, kam je špatné (a tím pádem drahé) dopravní spojení a navíc se jedná o den, kdy učím 7 hodin. Takže nic.

Vrchol!!! 

Nejvíc mně dnes ale naštvalo něco, co se školou vůbec nesouvisí. Můj drahý (opravdu drahý ;-) ) mobilní operátor mi oznámil, že jsem včas nezaplatila to, na čem jsme se domluvili a tak mi mění tarif na jiný. Až prý doplatím určitou částku, ke které jsem se zavázala, původní tarif mi opět vrátí. OK, říkám si. Je to moje blbost. Před pár dny přišla SMS s upozorněním, že se to blíží a já na to nereagovala. V tuto chvíli mě napadá, že to celé možná spojení se školou má, protože když mi přijdou SMS během dne, tak je většinou rychle odbudu, zvlášť, když jsou „jenom“ od operátora. Každou chvíli kvůli něčemu otravují, znáte to. Tak jsem tedy dobila požadovanou částku a přišla mi SMS. Vrátili jsme vám váš tarif, za což si účtujeme poplatek dle ceníku! Cože???? Tak sednu k internetu a koukám, kolik, že jsem jim hodila do chřtánu a po několika desítkách kliknutí než jsem našla příslušnou částku, jsem viděla na monitoru počítače „Poplatek za změnu tarifu z XX na XY při dodatečném plnění závazku minimálního měsíčního dobití je 100 Kč“ 

Tak se ptám ZA CO JSEM SI TOHLE ZASLOUŽILA?

 


    hodnotili 2 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.