Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Canon, Nori a předvánoční čas

řasy 011Ačkoli mi žáci stále připomínají za kolik dní že jsou ty Vánoce, já vůbec předvánoční natož vánoční náladu nemám. Začátek týdne byl pro mně až tragicky náročný a teď naopak zase nutnost příprav polevila.  Doma nemám ani napečeno, ani uklizeno ani nakoupeno (dárky).

Vlastně mám jeden dárek – pro sebe. Koupila jsem si nový foťák. Byla to taková hurá akce a zatím jsem na rozpacích, jestli se vyplatila. Jela jsem kvůli tomu na otočku do Prahy, vletěla do obchodu ve Vodičkově ulici, kde mi minule velmi dobře poradili při výběru. Koukala jsem jak blázen, jak se to tam za ty dva roky rozrostlo. Byly tam davy lidí – nakupujících i prodavačů. Jeden mě odlovil a tak jsem si nechala doporučit Canon Power shot S95. Je to takový malinký diblík ale má schopnost udělat světlou fotku i v tmavé, špatně oscětlené místnosti. Což jsem právě chtěla. Jenže, světlá fotka ještě neznamená dobrá fotka. Nějak jsem zatím nespokojena s výslednou kvalitou – hlavně v rozlišení. Dost možná, ale jen musím prostudovat návod, ke kterému jsem se zatím nedostala.

Vzala jsem ho hned včera na testování do školy. Pekli jsme s osmáky slaný štrúdl. Docela se povedl a já fotila. Výsledek nic moc. Byla jsem se svým starým Canonem, který odešel před nedávnem do věčných lovišť, zvyklá hodně přibližovat. Tento nový má mizerný zoom a i v tom malém je hned obraz víc „kostičkovaný“.  Chjo. Ale světlost je vynikající. To zas jo. Má to i funkci černobílého focení a taky „sépii“.

I dnes jsem si vzala do školy foťák. Bohužel jsem ho zapomněla vyndat. Hned první hodinu jsem v šestce vykládala o mořských řasách. Pustili jsme si i kousek z pořadu Pod pokličkou. Ráno jsem v supermarketu koupila jeden balíček řasy Nori – co se do ní balí sushi. Jeden plátek jsem namočila a rozkrájela a jako překvapení pro žáky přinesla na konci hodiny jako ochutnávku.  Je to drahé a smrdí to, ale co by pedagog neudělal pro naplnění pedagogické zásady „poznávat všemi smysly“.  

PS: Na odpoledce jsem využila téma řas ještě jednou a tentokrát jsem na foto nezapomněla.

 

 


    hodnotil 1 uživatel

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar

    Tedy, slaný štrůdl s osmáky je dobrý nápad, že mě to nenapadlo samotnou! A sushi řasa do přírodopisu je nápad přímo fantastický, přírodopis neučím, tak aspoň chválím!

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.